Živý betlém v Třebíči

Obyvatelé Třebíče i hosté z daleka či blízka se každým rokem těší na živý betlém, který připravuje farnost Třebíč-zámek. Tradiční akce se koná v areálu baziliky sv. Prokopa v Třebíči. Příběh narození malého Ježíška ožívá v podání dětských herců z farnosti. Začíná příchodem Panny Marie a sv. Josefa, následuje průvod darovníků a pastýřů s živými zvířaty. Poklonit se přijíždí i tři králové z orientu. Představení probíhá za hudebního doprovodu místního souboru Musica animata, která provede některé z třebíčských koled. Lákadlem zejména pro děti je určitě také projížďka na velbloudovi. Po celý večer je k dispozici drobné občerstvení a teplé nápoje. Živý betlém mohou návštěvníci sledovat i z velkoplošné obrazovky, která umožňuje zprostředkovat obraz a zvuk až do zadních řad zasahujících hluboko do parku. Akce se koná za každého počasí.

Cílem této události je přiblížit a společně oslavit narození Božího dítěte a vytvořit prostor pro přátelské setkání nejširší veřejnosti bez ohledu na vyznání.