Námět z Řečkovic

Živý betlém v Řečkovicích

Ve farnosti Brno Řečkovice se odehrává živý betlém již 10 let vždy na Nový rok v 17 hod v prostranství u kostela sv. Vavřince.  Místní divadelní spolek Evžen tvořený několika nadšenci naší farnosti sehraje scénku o narození Ježíše, kterému se přichází poklonit pastýři se svými dary a přijíždí také 3 králové na koních. Setkání je spojeno s žehnáním koledníkům, kteří sem přichází s korunami na hlavách a v následujících dnech vyráží na tříkrálovou sbírku ve farnosti.

Na závěr jsou všichni přítomní pozváni na teplý punč nebo čaj, který je zde připraven a děti se mohou povozit na koních, na kterých přijeli 3 králové. Současně je také otevřen kostel, aby lidé mohli vstoupit a prohlédnou si i betlém v kostele.

Zveme celou městskou část již v předvánoční době prostřednictvím zpravodaje naší městské části. Bývá to pěkné setkání věřících i nevěřících, kterým tak umožníme zaslechnout poselství evangelia a nabídnout všem milé společenství.