Živý betlém ve Žďáru nad Sázavou

Námět na Živý betlém ze Žďáru nad Sázavou

Tradice Živého betléma začala někdy v dobách po převratu, tedy v devadesátých letech. V té době přišel s touto myšlenkou jeden z našich farníků, pan Jiří Cočev společně s dalšími. Tato společná křesťanská aktivita se postupně tvořila, obměňovala a inovovala. Nyní v ní můžete shlédnout několik desítek herců, z nichž většina je studentů místního Biskupského gymnázia, Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga. To vše ve spolupráci s dalšími sympatizanty Kolpingova díla a farníky Římskokatolické farnosti Žďár nad Sázavou I.  Zajímavostí možná je, že otec Ervín Jansa, který přišel do naší farnosti v roce 1997, poté co se poprvé účastnil Živého betléma ve Žďáře, rozvinul ideu Pašijí, které se rovněž doposud odehrávají v našem městě před velikonočními svátky.

Atmosféra živého betléma na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou.