Pastorační středisko

Biblický kurz 2019

Pastorační středisko brněnské diecéze nabízí letos na podzim další, již sedmnáctý ročník Biblického kurzu s názvem Starozákonní biblická archeologie a Markovo evangelium. Jde o vzdělávání pro všechny vážné zájemce o Bibli, vhodné pro osobní poznání Božího slova i jako materiál pro ty, kdo vedou různá malá společenství a biblické hodiny. Účast není vázána na absolvování předchozích ročníků.

Tentokrát se na Bibli podíváme z trochu jiného úhlu, totiž z pohledu biblické archeologie. Právem se můžeme ptát, zda lze události, o kterých čteme v Bibli, archeologickými vykopávkami nějak doložit, nebo se pohybujeme jen v rovině víry? Máme k dispozici nějaké starověké texty, které by potvrzovaly, nebo naopak vyvracely to, co říká Bible? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme v průběhu kurzu odpovědět.

Kurz se při dostatečném počtu zájemců pravděpodobně jako vždy uskuteční v Brně na Biskupském gymnáziu v období září – listopad 2019 v pěti večerních čtvrtečních setkáních se čtrnáctidenní periodicitou: 26. září, 10. a 24. října, 7. a 21. listopadu od 17 hodin. Přihlášky budou k vyzvednutí u duchovních správců farností, na Recepci Biskupství brněnského Petrov 5, či ke stažení na www.biskupstvi.cz/pastorace. Prosíme všechny zájemce, aby se předem přihlásili. Srdečně všechny zveme!

Přihláška je k dispozici ZDE
Plakát je k dispozici ZDE